Petek Yıkama

Petek Yıkama

PETEK YIKAMA

Petek yıkama enlerimizde ve iş yerlerimizde ülkemizde artık doğalgaz kullanılmalıdır. Merkezi ve kombili ısınma sistemi tercih edilir. Bu sistemler petek ve yerden ısıtma ile evlerimz ısıtılmaktadır.  

Doğalgaz dışa bağımlı bir yakıt türüdür. Dışarıdan aldığımız doğalgaz maliyet düşürmek ve yaktığımız yakıt karşılığı almayız.  Anlaşılacağı gibi yakıt tasarrufu için periyodik bakımlar gerekir. Kombili ısıtmalar için de kombi bakımı ve petek temizliğidir. Petek temizliği yapılan sistemlerde diğerlerine göre %30 daha yakıt tasarrufu olur. Ve en önemlisi evde sıcaklığın konforunu yaşarsınız.  Petek temizliği 2 türlü yapılır. Bir kimyasal yıkama birde doğal yolla yıkama yapılır. Kimyasal ile yapılan verimi yükseltir. Ama daha önce petek su sızdıran yerlere açılması ile su kaçağı meydana gelir. Kimyasalın bir riski vardır. İyi bir su tesisatçısı sistem için ne zaman petek ykaması gerektiğini bilmelidir.

Doğal yıkama ile suyla yapılan petek yıkama işidir. Petek yıkama peteklerin kombiden ayrılır. Özel yıkama makinası bağlanır. Kimyasal sistemin içinde dolaşarak bir süre içindeki tortular çözülür ve en sonundada tahliye edilir.